Historia kobiety

Uwaga: ten tekst powstał z myślą o facetach.
Jeśli jesteś kobietą, to nie trać czasu na czytanie, bo już to wszystko wiesz. Możesz natomiast zachęcić swojego ukochanego do pilnej i uważnej lektury.

Jak mu wytłumaczyć, że wcale niełatwo jest być kobietą?

Do męskiej wyobraźni najlepiej przemówi porównanie zmian hormonalnych i nastrojów kobiety do zjawisk atmosferycznych, tych ziemskich i tych nie z tej Ziemi.

Kobieta

ciągle wędruje pokonując trudności i przeszkody, walcząc z żywiołami, cierpliwie (mniej lub bardziej) znosząc zmęczenie i osłabienie, radząc sobie z huśtawką hormonów o skali podobnej burzom na Jowiszu. Starając się godnie przetrwać gwałtowne zmiany temperatury, pogody, klimatu.

Mężczyzna

siedzi sobie wygodnie na jednym miejscu, stale w tej samej temperaturze i pogodzie i nie jest w stanie pojąć, przez co ta bohaterska kobieta musi przechodzić. Na szczęście są na świecie mężczyźni, którzy pomagają swoim żonom przez to wszystko przejść. Wtedy wstają z fotela, odkładają gazetę, gaszą telewizję i próbują jakoś jej towarzyszyć w codziennym życiu.

5 etapów kobiecej wędrówki:

I     Zmagania ze zjawiskami wulkanicznymi, wylewy gorącej lawy.

wulkanW czasie wypływu gorącej, czerwonej lawy bazaltowej kobieta zwykle źle się czuje. Przez kilka dni jest osłabiona i zmęczona. Odczuwa silny dyskomfort a nawet ból.
Zjawiska podobne wulkanicznym są najbardziej widocznym objawem cyklu kobiecego. Obserwują go wszystkie kobiety, czasem błędnie uważając za najważniejszy moment cyklu i jedyny wyznacznik płodności. (Słyszałam kiedyś, że "5 dni przed i 5 dni po można").
Uwaga dla mężczyzn: w tych dniach lepiej się do kobiety nie zbliżać.
Pewnie już zgadłeś o co chodzi? Tak! Gorąca lawa symbolizuje gorącą krew - miesiączkę.

II     Przetrwanie na suchej pustyni.

pustyniaKiedy kobieta wreszcie po kilku dniach ucieknie z obszarów wulkanicznych i zapragnie bezpiecznego schronienia, spotyka ją następna przygoda: wędrówka przez obszary suchej pustyni.
Panowie, przypomnijcie sobie scenę z filmu "Kosmiczne jaja", kiedy księżniczka w białej sukni przemierza pustynię, osłabiona z pragnienia. Pustynia oznacza brak płodnego śluzu, suchość.
Jest to okres względnej niepłodności. Mężczyzna może się zbliżyć do swej ukochanej tylko na określonych warunkach, zależnych od planowania / nie planowania dziecka i innych wskaźników płodności.

III     Przepłynięcie głębokich wód oceanicznych.

morzeNareszcie okres suszy dobiega końca. Kobieta wkracza na zielone obszary owiewane wilgotnym morskim powietrzem. Już cieszy się z nadchodzącego odpoczynku i wytchnienia, gdy nagle jej droga prowadzi do morskich otchłani. Ma teraz do dyspozycji małą łódeczkę.
Odczuwa wilgoć wzburzonego morza. Wie, że jest płodna. Jeśli nie planuje dziecka, to boi się zbliżenia z mężczyzną. Boi się, że żadne pigułki, żadne gumki nie oddzielą jej od szumiących, wzburzonych fal.
Wzburzone fale symbolizują śluz, który jest wydzielany w czasie cyklu kobiecego.
Jest to prawidłowy objaw występujący u zdrowych kobiet.. Prawidłowy, zdrowy śluz pojawia się cyklicznie i zmienia swój wygląd w czasie cyklu. Najpierw pojawia się tuż po, lub kilka dni po miesiączce. Na początku może być gęsty, białawy, nieprzejrzysty. Później zaczyna się zmieniać aż staje się rozciągliwy, przeźroczysty jak białko jajka, czasem podbarwiony krwią, wtedy kobieta jest w okresie największej płodności. Potem zaczyna gęstnieć, staje się białawy, mętny i zanika.

IV     Odpoczynek na zielonej trawce.

łąkaKiedy już nasza bohaterka przepłynęła, dobiła do brzegu i pozostawiła za sobą morze i zdruzgotaną łódeczkę, zaczęła obserwować zmiany temperatury. Weszła na zieloną łąkę, aby odpocząć. Zaczyna się okres niepłodności bezwzględnej.
Wymęczona przeżyciami, pada z utęsknieniem w objęcia ukochanego mężczyzny, oczekując od niego czułości i zrozumienia. Zniecierpliwiony długim oczekiwaniem kochanek nosi swoją wymarzoną, wytęsknioną królową na rękach.
Nic tak nie podsyca miłości i pożądania jak tęsknota, oczekiwanie, kilka - kilkanaście dni przerwy we współżyciu. To, co dajesz z siebie, wraca do Ciebie po stokroć, pozwalając Ci odkryć magię seksu. Romantyczne sceny miłosne występują nie tylko w pięknych filmach, ale mogą stać się udziałem Twojego życia.

V     Przejście przez wielce stresującą burzę, ze zmianami temperatury i
            ciśnienia.

burzaKiedy rozpoczyna się burza, hormony zaczynają szaleć. Błyskawiczne napady agresji, naelektryzowana atmosfera, piorunujące spojrzenie, grzmiący głos, wybuchy złości, bolesność i obrzęk, ataki histerii. Jest to bodaj najtrudniejszy okres w cyklu, medycy zwą go napięciem przedmiesiączkowym. W Szkole Uniesień podajemy sprawdzone sposoby na usuwanie lub łagodzenie tych niekorzystnych objawów.

Kiedy wszystko już minie, kobieta wraca do obszarów wulkanicznych. Ponownie przemierza suchą pustynię, wzburzone morze i odpoczywa na łące, najczęściej aktywnie, upajając się nektarem miłości ze swoim kochankiem.

Zjawiska atmosferyczne, podobnie jak przemiany cyklu kobiecego są nieuchronne i nie ma sensu z nimi walczyć.

Co w takim razie możesz zrobić, bezsilny człowieku?

Burzę - przeczekać.
Nerwy - uspokoić.
Ból - uśmierzyć.
Smutek - przegonić.

Czyń tak i okaż swoją cierpliwość, a przekonasz się, jak niezmierzona jest wdzięczność Twojej ukochanej.